ICE CEO: Bakkt lanceert later dit jaar, een ‘moonshot bet’
Intercontinental Exchange (ICE)
ICE is een groot Amerikaans bedrijf dat diverse beurzen bezit, waaronder de grootste aandelenbeurs ter wereld: de New York Stock Exchange. Bakkt is een dochteronderneming van ICE, en kwam als zodanig langs als gesprekonderwerp tijdens een earnings call van ICE.
Een earnings call is een telefoon- of videogesprek waarin een genoteerd bedrijf de financiële resultaten over een bepaalde periode bespreekt. Doorgaans wordt zo'n gesprek voorafgegaan met een persbericht waarin die resultaten samengevat zijn. Tijdens het gesprek is ruimte voor vragen aan de bestuurders.
Investering
Voor ICE is Bakkt een investering in de toekomst. Op dit moment is ICE de grootste investeerder in Baktk, maar dat hoeft niet altijd zo te blijven. Sprecher: "In de toekomst nemen we de beslissing of we een meerderheidsbelang houden, of dat Bakkt z'n eigen weg gaat."
Bakkt is opgezet als los bedrijf, met een eigen (merk)naam, een eigen management team, en eigen geldstromen. Scott Hill, de CFO van ICE, vertelt wat over de verwachte kosten die gerelateerd zijn aan Bakkt: "Onze investering in Bakkt genereert waarschijnlijk tussen de 20 en 25 miljoen dollar aan kosten, gebaseerd op resultaten van Bakkt in het eerste kwartaal."
‘Moonshot bet’
Sprecher vertelt over wat ICE uniek maakt: z'n wereldwijde (financiële) infrastructuur. Technologie om handel te faciliteren, middelen op het gebied van warehousing en opslag van geld, beheer van (grote sommen) waardevolle assets, aansluiting met de bankensector, en een wereldwijde infrastructuur die actief is in veel verschillende rechtsgebieden.
Bakkt moet de brug slaan tussen die infrastructuur en digitale assets. Dat heeft de aandacht van hele interessante bedrijven getrokken, zoals Starbucks, en Microsoft. Zij willen graag gebruik maken van die infrastructuur om nieuwe use cases op te zetten waar blockchain en digitale assets onderdeel van zijn.
Sprecher: "We hopen dat er zo een héél waardevol bedrijf totstandkomt. Het is een moonshot bet, en het is op een hele andere manier georganiseerd dan normaal. Bakkt is goed op weg en ik denk dat we later dit jaar de lancering van Bakkt zien."
Over de auteur
Steun
LekkerCryptisch wordt gesteund door:
-
Bitvavo: Trade the Future
-
Maven 11 Capital: Investeren in de toekomst
-
Bitcoin Meester: Veilig en snel Crypto kopen en verkopen
-
AMDAX: Hét handelshuis voor de serieuze cryptobelegger
-
Dutch Blockchain Coalition: Connect & create
- BLOX: Dé Nederlandse crypto-app
Meer nieuws
-
Automatisch bitcoin sparen: voor grote én kleine bedragen
-
Ons geld is stuk: zó kan bitcoin onderdeel van de oplossing zijn
-
Race naar beneden: bitcoin aankopen en bewaren zonder kosten
-
Binance wereldwijd onder vuur: ‘hun gedrag wijkt af van andere spelers’
-
Bitcoin Meester brengt bitcoin naar voetbalclub AZ en hockeykampioen HC Bloemendaal
-
Bitcoin in slow motion: tijd tussen twee blocks op hoogste niveau sinds 2010