Directeur VanEck: “ETF-deadlines zijn onbelangrijk”
Nog een week en dan staat de eerste ETF-beslissing weer op de agenda van de SEC. De aanvraag van Bitwise komt 1 april langs, en die van VanEck op 6 april. “Onbelangijk”, volgens Gabor Gurbacs, directeur bij VanEck. Waarom?
ETF-race
Sinds de tweede helft van februari is de race om de eerste ETF weer in volle gang. Bitwise kwam als eerst langs, en word op de voet gevolgd door VanEck en SolidX.
Die laatste is een oude bekende en al veel langer bezig met een eigen ETF. De vorige keer dat VanEck in de running was voor een Bitcoin ETF werd de aanvraag door VanEck zelf teruggetrokken. Toentertijd was de Amerikaanse overheid gesloten, en dat zou het proces in de weg zitten. Een week later werd de aanvraag opnieuw ingediend.
Deadlines onbelangrijk
Vanaf het moment dat een aanvraag in het federale register is opgenomen, heeft de SEC maximaal 45 dagen de tijd om te reageren. Dan volgt het eerste beslismoment. Dat moment komt voor Bitwise (1 april) en VanEck (6 april) al aardig in de buurt. Reden voor mensen om over de uitkomst te speculeren.
Volgens Gabor Gurbacs, directeur ‘digitale assets’ bij VanEck, moet je niet te zwaar tillen aan de deadlines:
These “ETF deadlines” are largely inconsequential in my view. VanEck and SolidX has invested many years of building, market structure work as well time and significant resources to create the right backbone for an ETF. We continue to do the hard work to make this happen. 🙌
— Gabor Gurbacs (@gaborgurbacs) March 24, 2019
Hij noemt ETF-deadlines “nagenoeg onbelangrijk”. De reden? Er is al “jaren aan werk in geïnvesteerd”, en onafhankelijk van de beslissing “blijven we [VanEck] hard werken om het voor elkaar te krijgen”, vertelt Gurbacs.
Het is een bericht met dubbele betekenis. Allereerst zijn de beslisdata voor de SEC irrelevant — het agentschap geeft goedkeuring als de markt er klaar voor is, deadline of niet. Daarnaast blijft VanEck zich inzetten om ervoor te zorgen dát het marktaanbod volwassen genoeg is om door de SEC goedgekeurd te worden.
Zo werken er twee kampen naar hetzelfde punt. Het geeft wat context bij de uitspraak die recent door een SEC-commissaris werd gedaan: “Een Bitcoin ETF is onvermijdelijk”.
Over de auteur
Steun
LekkerCryptisch wordt gesteund door:
-
Bitvavo: Trade the Future
-
Maven 11 Capital: Investeren in de toekomst
-
Bitcoin Meester: Veilig en snel Crypto kopen en verkopen
-
AMDAX: Hét handelshuis voor de serieuze cryptobelegger
-
Dutch Blockchain Coalition: Connect & create
- Blockchain Investments & Co: Het meest geavanceerde investeringsbedrijf
Meer nieuws
-
Automatisch bitcoin sparen: voor grote én kleine bedragen
-
Ons geld is stuk: zó kan bitcoin onderdeel van de oplossing zijn
-
Race naar beneden: bitcoin aankopen en bewaren zonder kosten
-
Binance wereldwijd onder vuur: ‘hun gedrag wijkt af van andere spelers’
-
Bitcoin Meester brengt bitcoin naar voetbalclub AZ en hockeykampioen HC Bloemendaal
-
Bitcoin in slow motion: tijd tussen twee blocks op hoogste niveau sinds 2010