Zuid-Korea houdt ICO-ban in stand
De Zuid-Koreaanse Financial Services Commission (FSC) stelt dat de ICO-ban in het land gehandhaafd blijft. Uit onderzoek blijkt dat een aantal tokenprojecten de regels hebben overtreden. Reden om streng op te blijven treden.
Een ICO-investering is een activiteit waar een "hoog risico aan kleeft", aldus de FSC. Daarom roept het agentschap mensen nogmaals op om voorzichtig om te gaan met investeringen in (nieuwe) tokens.
De beslissing van de FSC om de huidige ICO-ban in stand te houden is gebaseerd op het resultaat van een onderzoek dat door de Financial Supervisory Service (FSS) is uitgevoerd. Daaruit blijkt dat een aantal ICO's vanuit het buitenland toch Zuid-Koreaanse investeerders hebben bereikt.
In totaal heeft de FSS gesroken met 22 lokale bedrijven die in het buitenland geld hebben opgehaald middels een ICO. In totaal is er door die bedrijven $509 miljoen opgehaald. Via in het buitenland gevestigde bedrijven werden er alsnog zaken gedaan met Zuid-Koreanen. Er werden onder andere Koreaanse whitepapers en marketingmaterialen aangetroffen.
De FSS stelt verder dat sommige van de ICO's belangrijke informatie achter hebben gehouden, zoals een bedrijfsprofiel en financiële statements. In een enkel geval werden zelfs leugens verspreid. Om het verhaal af te maken, schermt de FSS met het rendement: gemiddeld is de waarde van de uitgegeven tokens met 67% gedaald.
Voor de FSC voldoende om streng op te blijven treden, en dicht op de markt te zitten. Of dat het gewenste effect heeft, is nog maar de vraag. Vanuit het buitenland zijn de Zuid-Koreanen kennelijk ook prima te bereiken, en gegeven het internationale karakter van cryptovaluta is het effect van nationale regelgeving beperkt.
Over de auteur
Steun
LekkerCryptisch wordt gesteund door:
-
Bitcoin Meester: Veilig en snel Crypto kopen en verkopen
-
AMDAX: Hét handelshuis voor de serieuze cryptobelegger
- BLOX: Dé Nederlandse crypto-app
Meer nieuws
-
Totale waarde van bitcoin voor het eerst boven 1 biljoen dollar
-
Bitcoinkoers stijgt voor het eerst tot boven 50.000 dollar
-
Burgemeester van Miami wil bitcoin op de balans van de stad zetten
-
Tesla koopt voor 1.5 miljard dollar bitcoin, koers naar nieuw record
-
Bitcoin is here to stay: omarm het!
-
Crypto-app BLOX gaat gebukt onder succes, maar belooft verbetering